Import z Chin krok po kroku - materiał szkoleniowy

Jak zacząć import z Chin? Odpowiedź w poniższym tekście!

       Sprowadzanie towaru z Chin wcale nie musi być trudne. W pierwszej kolejności należy znaleźć producenta. Poszukiwanie odpowiedniego kontrahenta w Chinach warto zacząć od sprawdzenia serwisu alibaba.com – w tym miejscu można sprawdzić oferty, porównać ceny oraz skontaktować się z fabrykami produkującymi interesujące nas wyroby. Polecamy dobrze sprawdzić przyszłego partnera w biznesie z pomocą zewnętrznych firm, które mogą skrupulatnie zweryfikować czy dany producent jest wiarygodną i godną zaufania firmą. Taką usługę sprawdzenia oferuje VERICO.

Import z Chin krok po kroku. Kiedy mamy już producenta.

       W momencie, kiedy mamy już uzgodnione warunki z producentem i znamy datę wyprodukowania towaru – należy znaleźć firmę, która dostarczy ładunek pod interesujący nas adres. Istnieją różne możliwości transportu. Firma spedycyjna, czyli ta, która zorganizuje transport może odebrać towar od producenta, załadować go na pociąg w Chinach, przeładować na auto ciężarowe już w Polsce i finalnie dostarczyć ładunek pod wskazany adres. Proste prawda? Tak wygląda najprostsza procedura sprowadzenia towaru z Chin. Powyższe rozwiązanie jest najwygodniejsze i zajmuje przedsiębiorcy najmniej czasu. Firma spedycyjna może zająć się całym procesem od odbioru z fabryki, po odprawę celną (obowiązek przy imporcie z Chin), aż po dostawę towaru pod drzwi. W sieci można znaleźć proste w obsłudze narzędzia, które są w stanie obliczyć, ile wyniesie koszt przesyłki z Chin. Po wpisaniu wagi i ilości kalkulator pokaże cenę za transport z Chin. Jeżeli cena będzie odpowiednia należy skontaktować się ze spedytorem i oczekiwać na dostawę towaru z Chin.

Obsługa importu z Chin od A do Z – co sprowadzać?

       Spektrum produktów importowanych z Chin jest niesamowicie szerokie – od wysoko wyspecjalizowanych układów elektronicznych po najprostsze gadżety, którymi otaczamy się na co dzień. Wśród popularnych produktów sprowadzanych z Azji można wymienić: artykuły dekoracyjne, panele fotowoltaiczne, podzespoły elektroniczne, drobne AGD, meble ogrodowe, namioty, artykuły erotyczne, zabawki, odzież oraz obuwie. Na początku przygody z importem, zdecydowanie warto zamówić próbki kilku, potencjalnie interesujących nas produktów. Nie trzeba od razu zamawiać całego kontenera, w tzw. drobnicy obsłużyć można w zasadzie każdej wielkości ładunek, od jednego kartonu do kilku palet. Mimo tego,że terminale kolejowe zlokalizowane są w głębi Chin (np. Xi’an Chengdu, Wuhan), towar trafia do nich w zasadzie z dowolnego miejsca w Chinach, ale najczęściej oczywiście z tych najpopularniejszych: Szanghaju, Ningbo, czy Shenzhen.

 

>>POZNAJ NASZE USŁUGI<<