Chiński Nowy Rok 2022 - dlaczego jest ważny dla importera?

Wkraczamy w Chiński Nowy Rok

Najważniejsze i największe święto narodowe dla Chin, ale i dla naszych importerów. Przez siedem dni Chińczycy będą świętować i odpoczywać z rodzinami, zaś fabryki, szkoły i firmy zostaną zamknięte.

Chiński Nowy Rok 2022 będzie szczególny, ponieważ przypada na rok tygrysa, którego według chińskiej symboliki cechuje odwaga, aktywność oraz zorientowanie na sukces.

Rozpocznie się 1 lutego 2022 i będzie trwał do 21 stycznia 2023 roku.

Jak Chińczycy świętują z rodzinami Nowy Rok?

Przede wszystkim najpierw muszą dostać się do swoich domów często oddalonych o setki kilometrów od miejsca pracy, czy uczelni. Na ten niezwykły czas Chińczycy otrzymują tygodniowy urlop w pracy. Następnie rozpoczynają się siedmiodniowe obchody narodowe. Każdy dzień obchodów ma inne znaczenie i symbolikę. Chińczycy dekorują swoje domy w kolorze czerwonym i składają sobie życzenia. Na ulicach są pokazy sztucznych ogni, parady i tańce. Ostatni dzień to Festiwal Lampionów. Latarnie mają rozjaśniać drogę duchom przodków, którzy przybyli w odwiedziny bliskich z okazji Nowego Roku.

Jak Chiński Nowy Rok wpływa na import?

Trzeba przygotować się na przestój fabryk w trakcie święta, gdy Chińczycy nie będą pracować. Zwrócić uwagę na to, że przed Chińskim Nowym Rokiem składane są większe zamówienia i terminale mogą być przeładowane w tym okresie.

Zwiększony wolumen może spowodować zablokowanie łańcucha dostaw i tym samym opóźnienie transportu, czy nawet dłuższe oczekiwanie na gotowość towarów.

Przede wszystkim jednak warto swój transport zaplanować z naszymi spedytorami z wyprzedzeniem.

Wierzymy, że rok tygrysa będzie dobrym rokiem dla importerów i przyniesie sporo szczęścia. Miejmy nadzieję, że pozwoli pokonać pandemię koronawirusa.